tagasi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       
   
       
     
       
 

Soemüüriga pliidi ehitus Liiva linnaossa, renoveeritavasse eramajja. Puuga köetavale pliidiplaadile ning praeahjule on pliidil lisaks kahe auguga integreeritud elektripliit.

Pliidi asukohal asusid varemalt ahi ning kamin, mis tulenevalt ruumide planeeringu ning otstarbe muutmisest tulid lammutada ja pliidi ning soemüüriga asendada. Samas oli maja uutel omanikel soov ahju ning kamina glasuurpotte uue küttekeha ehitusel kasutada. Käiku läks ka kaks eritellimusena ARS'is valmistatud reljeefidega potti, millest üks kujutab endise majaperemehe exlibrist initsiaalidega K ja S ning aastaarvu 1975. Antud aastaarv tähistab kamina ning ahju valmimisaastat. Teine reljeefidega pott kujutab Tallinna ning tähistab endise majaomaniku saabumist pealinna.

Pliit on laotud vana ahju pottidest, milleks on nõukogude ajal toodetud tumepruunid Häädemeestes ahjupotid. Soemüür on laotud uutest OÜ Ahjutarve's toodetud pottidest.

 
       
 

Lammutusprotsess:

     
       
 

 
   
  Ahju üks külg ning kamin olid ehitatud Häädemeeste tumepruunidest glasuurpottidest ning ahju teine külg Häädemeeste helepruunidest glasuurpottidest.  
       
 

Pottide valimine vannitoa ning esikupoolse seina jaoks:

   
 

 
       
 

Ahjutarve potist laotud tumedam soemüüri osa jääb kütma esikut ning vanast Häädemeeste potist heledam soemüüri osa jääb kütma vannituba.

     
         
   
       
 

Soemüüri teise külje ning pliidi ehitus köögi pool:

   
   
       
     
       
   
         
 

üks tund enne üleandmist: