UÜ Robert pottsepatööd

Pottsepatööd

UÜ Robert on pottsepatööd teinud alates aastast 2001. Selle aja jooksul oleme ehitanud üle kolmesaja erineva kütteseadme. Meie poolt tehtud tööde hulgast leiad nii ahjusid, pliite kui ka kaminaid. Kõik kütteseadmed on kujundatud arvestades kliendi soove, konkreetse eluruumi eripära ning püüdes ilusaima välimuse ja parima tehnilise lahenduse poole.

Meie pottsepp

Pottsepp Henri Huberg omab kutsetunnistust pottseppmeister-restauraator, tase 5. Enese koolitamisele nii kaasaegsete kui ka ajalooliste kütteseadmete ehituse vallas leiab ta aega pea iga päev. Lisaks on ta tõlkinud mitmeid õppematerjale saksa keelest eesti keelde kasutamiseks teistele pottseppadele.

Kui vajad pottseppa, võta meiega ühendust!

Uude majja pakume ahju, pliidi ja kamina ehitust. Kui taotlete kasutusluba, teeme vajaduse korral olemasolevale küttesüsteemile eksperthinnangu.

Vanasse majja pakume nii uue kütteseadme ehitust kui ka vana taastamist, restaureerimist. Tüüpiline töö on vana glasuurahju ühe külje lahtivõtmine, katkiste pottide asendamine ning uue, kaasaegsest materjalist sisu ladumine.

Valdavalt tegutseme Tallinnas, kuid plekkahje teeme üle Eesti.

Kütteseadmed mida ehitame

Ahjud

Kõikidest kütteseadmetest sobib ahi eluruumi kütmiseks kõige paremini. Kütmise käigus salvestub põlemisel tekkiv soojus ahju massi ning eraldub läbi ahjuseina ühtlaselt tuppa kuni 24 tunni jooksul. Meie tehtud tööde hulgast leiad glasuurahjusid, plekkahjusid ja tellisahjusid.

Umbes pool ahju soojusest eraldub kiirgusena. Kui lähete köetud ahju lähedale, tunnete selle soojust ehk olete nii-öelda ahjupaistel. See soojus ongi kiirgussoojus. Kui tunnete, et olla on ikka veidi jahe, astute veel sammu lähemale. Kui olete tulnud õuest, karge pakase käest, lähete kohe päris lähedale. Kui aga olete olnud juba pikalt toas, leiate oma lemmikkoha ahjust eemal. See ongi ahju suur eelis – saab valida kõige mugavama koha ruumis, sõltuvalt sellest, kui soe kõige mõnusam hetkel tundub.

Tänu suurele osale kiirgussoojale ei tekita ahi tuntavat õhuringlust, ei keeruta üles tolmu, mis ei satu siis ka hingamisteedesse.

Ahjusid on võimalik ehitada 8 – 24 tunnise nimikütteajaga. Lühema nimikütteajaga ning kergem ahi sobib paremini lisakütteks, pikema nimikütteajaga ning raskem ahi aga põhikütteks.

Ahju võimsuse otsustab pottsepp küttevajaduse põhjal. Erinevate ahjude võimsused jäävad 1,6 – 11 kW vahele.

Pliidid

Pliidid on taas populaarseks muutunud. Järjest rohkem tuntakse rõõmu puupliidiga toidu tegemisest. Räägitakse, et toidul pidi teine maitse olema… 🙂

Puupliidi saab ehitada nii soemüüriga, kui ilma. Kaasajal on võimalus ka ääreraua sisse paigutada integreeritud elektri- või gaasipliidi ning samuti praeahju, tekitades kööki nii-öelda suure küpsetuskompleksi.

Suur osa pliidi soojusest antakse ära läbi pliidiplaadi. Suits, mis lõõridesse satub, on seega jahedam ning pliidi- ja soemüürisein võrreldes ahjuga õhem.

Ilma soemüürita pliidi nimikütteaeg on kuni 4 tundi, soemüüriga pliidi nimikütteaeg 4 – 12 tundi.

Pliitide võimsused jäävad 1,3 – 4,9 kW vahele.

Kaminad

Südamikuga kamin sobib kõige paremini lisakütteks, kütmiseks ajal kui põhikütet pole veel sisse lülitatud (kevad, sügis üleminekuperioodid) ja loomulikult ka miljöö loomiseks. Soojus hakkab eralduma juba lühikese aja jooksul peale süütamist ning hetkevõimsus on suur.

Kaminaid on võimalik ehitada nii salvestatavate, kui ka mittesalvestatavatena. Salvestava kamina puhul salvestub osa soojusest kaminakesta (või ka lõõrielementidesse) ning antakse ruumi ühtlasemalt kiirgussoojana. Mittesalvestava kamina puhul tuleb soojus koheselt tuppa, valdav osa sellest kuuma õhu ehk konvektsiooni näol.

Salvestav kamin on võimalik ehitada kuni 4 tunnise nimikütteajaga. Kui kasutada kamina ehitamisel lisaks veel salvestavaid lõõrielemente, saab nimikütteaega pikendada kuni 8 tunnini.

Mittesalvestav kamin on sobiv lahendus, kui konstruktsioonid ei ole mõeldud kandma suuremat raskust kui 400 kg.

Erinevate südamikega kaminate võimsused jäävad 6,5 – 14 kW vahele.

Restaureerimine

Kui kahhelahju kolle ning lõõristik on aja jooksul lagunenud, on võimalik ahi uuesti töökorda saada, võttes lahti ahju mõne külje ning ladudes uue sisevoodri. Pragudega potid saab ahjuseintes asendada ning seinad seestpoolt tihendada. Soovi korral on võimalik vahetada malmuks klaasukse vastu.

Tel 56483792
henri@robert.ee
Henri Huberg